4732 NW 166TH AVE

GAINESVILLE, Florida 32653 · Alachua County · Parcel 05759-001-015

$33 868
Assessed Value
$97 984
Market Value
Annual Tax
$8 868
Taxable Value
Ownership
OwnerFINDLEY FREDRICK E JR
Mailing Address4720 NW 166TH AVE GAINESVILLE FL 32653
Property Details
Year Built1996
Living Area1 296 sq ft
Lot Size43 560 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$55 000
Just (Market) Value$97 984
Assessed Value$33 868
Exemptions-$25 000
Taxable Value$8 868