2339 NW 119TH AVE

GAINESVILLE, Florida 32609 · Alachua County · Parcel 05882-010-047

$29 745
Assessed Value
$75 714
Market Value
Annual Tax
$4 745
Taxable Value
Ownership
OwnerKIRBY JEFFREY D
Mailing Address2339 NW 119TH AVE GAINESVILLE FL 32609
Property Details
Year Built1983
Living Area1 300 sq ft
Lot Size53 143 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$36 600
Just (Market) Value$75 714
Assessed Value$29 745
Exemptions-$25 000
Taxable Value$4 745