21614 NW 52ND PL

NEWBERRY, Florida 32669 · Alachua County · Parcel 01804-006-000

$44 595
Assessed Value
$122 825
Market Value
Annual Tax
$19 595
Taxable Value
Ownership
OwnerMILANO ORLANDO JOHN
Mailing Address21614 NW 52ND PL NEWBERRY FL 32669
Property Details
Year Built1973
Living Area720 sq ft
Lot Size217 800 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$100 000
Just (Market) Value$122 825
Assessed Value$44 595
Exemptions-$25 000
Taxable Value$19 595
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $100 11