18101 NE US HWY 301

WALDO, Florida 32694 · Alachua County · Parcel 16927-001-000

$41 627
Assessed Value
$72 320
Market Value
Annual Tax
$16 627
Taxable Value
Ownership
OwnerBAY HERMAN L
Mailing Address18101 NE US HIGHWAY 301 WALDO FL 32694
Property Details
Year Built2004
Living Area1 216 sq ft
Lot Size43 560 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$4 000
Just (Market) Value$72 320
Assessed Value$41 627
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 627