15222 NW 25TH TER

GAINESVILLE, Florida 32609 · Alachua County · Parcel 05795-010-014

$41 479
Assessed Value
$45 476
Market Value
Annual Tax
$16 479
Taxable Value
Ownership
OwnerTOWNS RICHARD HAROLD
Mailing Address15222 NW 25TH TER GAINESVILLE FL 32609
Property Details
Year Built1993
Living Area990 sq ft
Lot Size108 900 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Just (Market) Value$45 476
Assessed Value$41 479
Exemptions-$25 000
Taxable Value$16 479