13907 NW 13TH AVE

GAINESVILLE, Florida 32606 · Alachua County · Parcel 04291-001-002

$28 655
Assessed Value
$45 211
Market Value
Annual Tax
$3 655
Taxable Value
Ownership
OwnerFISHER FLOYD D
Mailing Address13907 NW 13TH AVE GAINESVILLE FL 32606
Property Details
Year Built1960
Living Area572 sq ft
Lot Size43 560 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Just (Market) Value$45 211
Assessed Value$28 655
Exemptions-$25 000
Taxable Value$3 655