11735 SW 122ND ST

GAINESVILLE, Florida 32608 · Alachua County · Parcel 04730-000-000

$34 886
Assessed Value
$47 715
Market Value
Annual Tax
$9 886
Taxable Value
Ownership
OwnerSTRICKLAND THOMAS L
Mailing Address11735 SW 122ND ST GAINESVILLE FL 32608
Property Details
Year Built1972
Living Area744 sq ft
Lot Size234 788 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$24 255
Just (Market) Value$47 715
Assessed Value$34 886
Exemptions-$25 000
Taxable Value$9 886