10801 SW 24TH AVE

GAINESVILLE, Florida 32608 · Alachua County · Parcel 04427-100-002

$136 574
Assessed Value
$247 215
Market Value
Annual Tax
$106 574
Taxable Value
Ownership
OwnerTOMLINSON DIANE
Mailing Address10801 SW 24TH AVE GAINESVILLE FL 32607
Property Details
Year Built1971
Living Area2 169 sq ft
Lot Size57 935 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$247 215
Assessed Value$136 574
Exemptions-$50 722
Taxable Value$106 574