10604 SW 87TH PL

GAINESVILLE, Florida 32608 · Alachua County · Parcel 07075-010-009

$45 815
Assessed Value
$92 543
Market Value
Annual Tax
$20 815
Taxable Value
Ownership
OwnerCASTA MICHELLE PAGAN
Mailing Address10604 SW 87TH PL GAINESVILLE FL 32608
Property Details
Year Built1986
Living Area2 028 sq ft
Lot Size44 431 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$20 000
Just (Market) Value$92 543
Assessed Value$45 815
Exemptions-$25 000
Taxable Value$20 815