1004 SE 11TH ST

GAINESVILLE, Florida 32601 · Alachua County · Parcel 15812-001-000

$107 540
Assessed Value
$150 519
Market Value
Annual Tax
$82 540
Taxable Value
Ownership
OwnerBURGESS PURCELL
Mailing Address1004 SE 11TH ST GAINESVILLE FL 32641
Property Details
Year Built1957
Living Area1 651 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$18 000
Just (Market) Value$150 519
Assessed Value$107 540
Exemptions-$25 000
Taxable Value$82 540