1003 NE 23RD ST

GAINESVILLE, Florida 32641 · Alachua County · Parcel 10858-024-000

$72 644
Assessed Value
$193 027
Market Value
Annual Tax
$42 644
Taxable Value
Ownership
OwnerJENNINGS EDWARD L JR
Mailing Address1003 NE 23RD ST GAINESVILLE FL 32641
Property Details
Year Built1960
Living Area1 889 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$30 000
Just (Market) Value$193 027
Assessed Value$72 644
Exemptions-$47 644
Taxable Value$42 644
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2025 $200 000 01