10020 SE COUNTY RD 2082

GAINESVILLE, Florida 32641 · Alachua County · Parcel 18142-010-002

$28 430
Assessed Value
$67 273
Market Value
Annual Tax
$3 430
Taxable Value
Ownership
OwnerTATE RANDALL P
Mailing Address10020 SE COUNTY RD 2082 GAINESVILLE FL 32641
Property Details
Year Built1988
Living Area1 440 sq ft
Lot Size97 574 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$17 920
Just (Market) Value$67 273
Assessed Value$28 430
Exemptions-$25 000
Taxable Value$3 430